• Halový víceboj prověřil fyzické schopnosti žáků 4. a 5. ročníku

• 13.04.2023 18:05
      • V úterý 4. 4. 2023 se v tělocvičně naší školy soutěžilo o titul nejsportovnějšího třídního týmu a nejvšestrannějšího atleta prvního stupně.

• Šestice vybraných žáků z každé třídy se v dvouhodinovém fyzicky náročném zápolení snažilo o dosažení co nejlepšího výsledku v pěti sportovních disciplínách: ve skoku přes švihadlo, trojskou z místa, hodu medicinbalem, sed-lezích a závěrečném vytrvalostním člunkovém běhu na dvě minuty.

Všechny dosažené výsledky byly přepočítány na body a následně za třídu sečteny.

Bodové součty nakonec určily jako vítěznou třídu 5. B, následovanou třídou 5. A. Třetí příčku si z halového víceboje odnáší třída 4. B. před třídou 4. C a 4. A.

Závodilo se i v kategorii jednotlivců. S absolutně nejvyšším bodovým ziskem vybojoval zasloužené prvenství žák 4. B Jakub Macháč. O druhé příčce nakonec rozhodl při rovnosti bodů pouze nižší věk Tobiase Rittera ze 4. C před Dao Hong Sonem z 5. A.

V kategorii dívek zvítězila zejména díky nejlepšímu výkonu přes švihadlo Zita Čočková z 5. B, následovanou talentovanou Sofií Němečkovou ze 4. C a třetí příčku získala Nikola Mačková rovněž ze třídy 5. B.

Sluší se poděkovat všem ostatním sportovcům za obrovské sportovní nasazení a fair play průběh celé akce, žákům osmého ročníku, kteří v rámci sportovních her organizačně soutěž zajistili a Klubu rodičů při ZŠ za zakoupené ceny pro nejlepší sportovce.

Všichni výše zmínění jednotlivci budou odměněny diplomy a medailemi, putovní pohár halového pětiboje všestrannosti putuje do třídy 5. B.

Výsledky zde: Tabulka_druzstva.docxTabulka_jednotlivci.docx