• Škola otevřená všem
        • Novinky

• Mladší žáci poměřili své síly v halovém veslování

• 10.03.2023 08:11
          • V úterý 7. 3. vyvrcholila v tělocvičně naší školy soutěž v jízdě na veslařském trenažéru.

• Samotná soutěž započala již únorovou kvalifikací, která se odehrávala v hodinách tělesné výchovy. Kvůli kapacitním důvodům se samotného finále mohlo zúčastnit pouze dvacet nejlepších dívek i chlapců 6. – 7. ročníků.

V kategorii jednotlivců si vítězství vybojovala suverénním výkonem Simona Holznerová ze třídy 6. C, která dokázala uveslovat 150 metrovou vzdálenost za 32,5 s. Druhé  místo obsadila krásnou vyrovnanou jízdou Eliška Zrníková ze 7. A a na třetím místě skončila Aneta Divošová ze 7. C.

Kategorie chlapců měla překvapivého vítěze – Josefa Matyáše (6. A), který ve druhém finálovém kole předčil nejrychlejšího z prvního kola - Pavla Bartoše ze 7. A. Třetí místo obsadil jeho spolužák Dominik Slánský.

Vyvrcholení finálové soutěže představovaly třídní štafety na 4 x 1 minutu. V těch si zajistila prvenství a putovní pohár třída 6. A před třídou 7. A a 7. C.

Děkuji zapojeným sportovcům za bouřlivé povzbuzování, kterým podporovali všechny soutěžící, osmákům ze sportovních her za pomoc při organizaci celé akce a Spolku rodičů za zakoupení medailí a poháru pro nejúspěšnější veslaře.