• Základní škola Valašské Klobouky
   • Škola otevřená všem
   • Novinky

    • Jak zvládáme „koronavirové“ prázdniny

    • 05.05.2020 10:10
    • Žáci 5.C dostali za úkol napsat, jak tráví své „školní“ dny v domácím učení. Zde jsou jejich práce.

    • Corona prázdniny

     I v této situaci musí Pepa a moje maminka chodit do práce. Proto teď trávíme většinu času u babičky s dědečkem ve Valašských Příkazích. Babička a děda mají hodně zvířat: koně, kačeny, psa, králíky, ryby, slepice, holuby a včely. Každý den, když už mám hotové úkoly, jdu ven, čtu si nebo si jdu zajezdit na koni. Takhle prožívám corona prázdniny.

      

     Karin Slabiková

      

     Moje dny v karanténě

     Můj den začíná tím, že po ranní hygieně a snídani, jdu umýt nádobí a ustlat si postel. Potom si jdu samostatně dělat úkoly. Někdy pomůžu i bratrovi s úkolem. Před obědem jdeme ještě na zahradu skákat na trampolíně. Po obědě si dělám zbylé úkoly. Maminka si dělá úkoly s bratrem, a když potřebuji, radí i mně. Každý čtvrtek mám i hodinu flétny po telefonu. Když máme hotovo, jdeme ven. Naštěstí bydlíme na vesnici, tak můžeme být každý den venku, třeba se jdeme projít do lesa nebo někde do přírody. Nikdy se nám nechce jít domů, ale doma už máme nachystanou večeři. Už se těším do školy, doma už jsme dlouho a ráda bych si zase odpočinula od bratra.

     Kristýna Mačková

      

     Můj den v pandemii

     Začíná tak, že se probudím asi v osm hodin. Na rozdíl od dnů, kdy chodím do školy, že se můžu víc prospat. Pak posnídám, umyju si zuby atak dále. Školu, pokud nějakou mám, dělám od 10 až do 1 hodiny. Pak jdu obědvat a potom chodím často ven až do večera. Vzhledem k tomu, co se děje ve světě, se mám dobře.

     Lukáš Hrubčík

      

     KARANTÉNA

     Při karanténě to prožívám takto:

     Ráno vstanu a jdu se nasnídat. Po snídani se převleču, učešu a vyčistím si zuby. Potom si jdu psát úkoly. Pak si zahraji na flétnu a jdu pomoct mamce. Potom je oběd. Po obědě jdu na zahradu nebo skákat na trampolíně. Jdu na procházku a nebo ven s kamarádkami. Vracím se kolem šesté hodiny večer. Potom si dám večeři, jdu se okoupat. Chvíli se někdy dívám na televizi. Před spaním si vyčistím zuby. Lehnu si do postele, chvíli koukám do mobilu a jdu spát. Už se těším do školy!!!

     Nela Vaculíková

      

     Moje Dny v Karanténě

     Semlelo se to 11. března. Musel jsem zůstat doma v karanténě. Nebyl jsem sám, ale i moji přátelé a paní učitelka. V té době jsem nemohl jít ven za kamarády.

     Takže můj den je takový. Ráno vstanu a vyčistím si zuby.

     Potom se jdu podívat na Edupage co mně přibylo za úkoly. Některé úkoly si udělám dopoledne. a když něčemu nerozumím, tak počkám na mamku, než příjde z

     práce a vysvětlí mně to. Chodím ven s kamarády. Těd‘ už můžeme a je

     to dobře. A to je můj den.