• Škola otevřená všem
        • Novinky

• Šachový turnaj žáků školy

• 16.10.2019 15:58
          • V pátek 11. 10. 2019 proběhl ve sborovně školy turnaj v šachu pořádaný Šachovým klubem Valašské Klobouky.
          • Akce byla vyhlášena dopředu, proto se přihlásilo slušných 19 žáků a žákyň z různých tříd 1. i 2. stupně.  Úderem osmé hodiny bylo vyhlášeno první kolo. Hrálo se švýcarským systémem každý s každým na sedm kol. První kolo vylosoval počítač podle pořadí příchodu žáků do hry. Dále pak už hráli jen vítězové s vítězi a poražení s poraženými, aby se hrálo co nejvíce fair play. Spotřebovaný čas na jedno kolo bylo stanoveno (vzhledem k počtu hráčů) na 15 minut. Při nerozhodném výsledku po ukončení kola byl stanoven výsledek podle situace na šachovnici. Již po několika soubojích se na čelních místech usadili žáci ŠKVK a také se udrželi na medailových pozicích až do konce. Po posledních zápasech byly vyhlášeny výsledky, předány diplomy s poháry a ceny pro všechny účastníky. Turnaj byl ukončen v 11:30, takže se žáci ještě stihli vrátit do vyučování.

Vítězem se stal Filip Janík, druhé místo obsadil Roman Petrůj a třetí místo získal Eduard Orsák.

ŠKVK děkuje vedení ZŠ za možnost uspořádat tento turnaj a seznámit žáky s touto hrou, která má i v dnešní době stále co nabídnout.