• Olympijský běh obrazem

• 21.07.2017 14:44
      • Ve středu 21. června 2017 se uskutečnil ve sportovním areálu TJ Spartak Valašské Klobouky již třetí ročník běžeckého závodu s charitativním podtextem „T-Mobile Olympijský běh“.
      • Pro nejmenší – předškolní děti ve věku do šesti let, byla připravena trať na 100 m. Pro účastnickou „olympijskou“ medaili si doběhlo přes padesát malých běžců. Další mládežnické kategorie v bězích na 400 a 1000 m byly obsazeny podobně a konkurence kvalitních a dobře připravených atletů nahrávala kvalitním výkonům. Na předních příčkách zejména vynikala početná slovenská výprava „BK Lysá pod Makytou“, která společně s dalšími zástupci z řad dospělých, udělila tomuto běžeckému podniku „punc“ mezinárodních závodů.

V 17 hodin byl zahájen závod starších dětí na tři kilometry, kterého se zúčastnilo 25 odvážlivců. Trať, kopírující polovici toku říčky Klobučky, zdolal nejrychleji bývalý žák FK Jablonec nad Nisou Martin Hamada v čase 10:30. Následován byl duem slovenskými reprezentantů - bratry Tomášem a Adamem Janičkovými. Mezi dívkami zvítězila domácí běžecká naděje Eva Hermannová.

Sportovní část programu a celkové výsledky však nejsou v Olympijském běhu tím nejpodstatnějším. Naprostá většina sportovců, která zamířila na tuto akci, přišla pouze podpořit ušlechtilou myšlenku solidarity s fyzicky a sociálně handicapovanými mladými sportovci. Fotogalerie a výsledky zde